Dla dobra naszej planety, ludzkość musi zdekarbonizować swoje źródła energii. Wodór może być paliwem dla naszych samochodów, autobusów, statków i samolotów, ogrzewać nasze budynki i służyć jako podstawowe źródło energii równoważące energię wiatru i słońca. Oprócz pojazdów elektrycznych wodór może mieć istotny pozytywny wpływ na poprawę jakości powietrza w miastach.

Jest czystszą i tańszą alternatywą dla paliw kopalnych – i ma zasadnicze znaczenie w walce ze zmianą klimatu.

Wodór może pomóc w sprostaniu różnym krytycznym wyzwaniom energetycznym, ponieważ oferuje sposoby na dekarbonizację szerokiego zakresu sektorów gospodarki – w tym transportu dalekobieżnego, chemicznego oraz hutnictwa żelaza i stali, które okazują się trudne do znaczącej redukcji emisji. Może również pomóc w poprawie jakości powietrza i wzmocnić bezpieczeństwo energetyczne. Pomimo bardzo ambitnych międzynarodowych celów klimatycznych, globalne Emisje CO2 związane z energią osiągnęły najwyższy poziom w 2018 r. Również zanieczyszczenie powietrza na zewnątrz pozostaje palącym problemem, ponieważ każdego roku przedwcześnie umiera około 3 milionów ludzi.

h2 ready sign

NANOSENS zajmuje się od lat pomiarami wodoru, w różnych dziedzinach przemysłu, począwszy od pomiarów w laboratoriach, a skończywszy na sprawdzaniu jakości mieszanin gazowych.

Dla Państwa ułatwienia wprowadziliśmy znaczek „H2 ready”, który będziemy umieszczali przy produktach, które są gotowe by w swych zastosowaniach wykonywać pomiary wodoru jak i analizy mieszanin zawierających wodór.